آموزشی دانشجویان

دوره‌های بین المللی دانشگاه علوم پزشکی مجازی منجر به دریافت مدرک تحصیلی نمی‌شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی مجازی با اشاره به برگزاری دوره های مهارتی با مشارکت موسسات بین المللی توسط این دانشگاه گفت: این دوره ها برای مهارت افزایی دانش آموختگان است و افراد پس از شرکت در این دوره‌ها مدرک تحصیلی دریافت نخواهند کرد بلکه تنها یک گواهی حضور اعطا می‌شود.

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از خبرگزاری فارس، سید ناصر استاد رییس دانشگاه علوم پزشکی مجازی با اشاره به شایعاتی که درخصوص اعطای مدارک بین المللی توسط این دانشگاه منتشر شده گفت: دوره هایی که توسط این دانشگاه برگزار می شود دوره‌های مهارتی بوده و منجر به اخذ مدرک تحصیلی نمی شود و تنها گواهینامه شرکت در این دوره ها به افراد ارائه می‌شود.

استاد اظهار داشت: باتوجه به رسالت دانشگاه علوم پزشکی مجازی تفاهم نامه هایی با موسسات بین المللی منعقد شده و دانشگاه علوم پزشکی مجازی مجری دوره های مهارتی این موسسات در ایران است.

وی خاطرنشان کرد: به این موضوع باید توجه شود که این دوره ها مهارتی می باشد. دوره های مهارتی توسط موسسات داخلی در ایران نیز برگزار می شود و پس از گذراندن این دوره ها مدرک تحصیلی به افراد اعطا نمی گردد بلکه یک گواهی حضور در دوره برای شرکت کنندگان صادر می‌شود.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی مجازی با اشاره به اهداف این دانشگاه برای ارائه آموزش های مورد نیاز حوزه سلامت کشور به صورت مجازی و مطابق با استانداردهای بین المللی گفت: در کنار دوره های مهارتی که با همکاری مرکز ملی آموزش های مهارتی و حرفه ای وزارت بهداشت در حال طراحی است، تفاهم نامه هایی نیز با برخی موسسات معتبر بین المللی برای برگزاری برخی دوره ها منعقد شده است.

وی اضافه کرد: هزینه این دوره ها توسط موسسات بین المللی برگزار کننده تعیین می شود و دانشگاه علوم پزشکی مجازی صرفا مجری این دوره ها در کشور است.

استاد تاکید کرد: چنانچه به عناوین این دوره ها که در سایت دانشگاه مجازی درج شده دقت شود، این دوره ها برای ارتقای مهارت در افرادی است که یک مدرک دانشگاهی در حوزه علوم پزشکی دارند و مانند بسیاری از کارگاهها و دوره های مهارتی که در کشور نیز برگزار می شود مدرک جدیدی به فرد داده نمی شود، بلکه تنها یک گواهی ارائه می گردد که حضور فرد در این دوره را تایید می‌کند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7