اقتصاد سلامت نظام سلامت

جزئیات پرداخت مطالبات مراکز درمانی، دانشگاه‌ها و داروخانه‌های استان تهران

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از ایسنا، دکتر کوروش فرزین به پرداخت آخرین وضعیت مطالبات مراکز درمانی و دانشگاه‌های این استان اشاره کرد و گفت: براساس تفاهم‌نامه سازمان بیمه سلامت با مراکز دولتی دانشگاهی از ابتدای سال ۹۷ پرداخت مطالبات به صورت علی‌الحساب تا ۲۰ هر ماه آغاز شد؛ به طوری که تاکنون مطالبات مرداد ماه پرداخت شده و در حال رایزنی برای پرداخت علی‌الحساب شهریور ماه هستیم.

وی ادامه داد: از آنجایی که در بخش دولتی دانشگاهی اسناد بستری با یک ماه تا ۴۵ روز تاخیر و اسناد سرپایی پنجم تا پانزدهم هر ماه به دست ما می‌رسد، قرار بود براساس تفاهم نامه‌ای که با مراکز دانشگاهی داشتیم در سه ماهه اول سال ۹۷ بدون تحویل اسناد به صورت علی‌الحساب پرداخت کنیم، ولی از سه ماهه دوم سال پرداخت‌ علی‌الحساب به شرطی انجام می‌شود که اسناد ماه قبل به طور کامل تحویل داده شود.

فرزین در خصوص پرداخت مطالبات مراکز خصوصی نیز گفت: پرداخت مطالبات مراکز خصوصی دیرتر از بخش دولتی کلید خورد. براساس بودجه و دستورالعمل سازمان قرار بود در بخش خصوصی به غیر از مراکز دولتی دانشگاهی ۶۰ درصد مطالبات به صورت علی الحساب پرداخت شود، ولی با توجه به اینکه این اقدام دیرتر شروع شد و مراکز خصوصی اسنادشان را ارسال کرده بودند، به جای پرداخت علی‌الحساب،  کل مطالبات فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه مراکز دولتی غیردانشگاهی، خصوصی و خیریه، به طور قطعی پرداخت شد.

وی همچنین با اشاره به پرداخت مطالبات دانشگاه‌ها بیان کرد: مطالبات داروخانه‌های دولتی به صورت علی الحساب تا مرداد ماه سال جاری پرداخت شده و در حال پرداخت علی‌الحساب مطالبات شهریور ماه هستیم. مطالبات مراکز خصوصی نیز تا خرداد ماه به طور کامل محاسبه و پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران در خصوص مطالبات باقی مانده داروخانه‌ها و دانشگاه‌ها در بخش دولتی و خصوصی از سال ۹۶  نیز گفت: مطالبات داروخانه‌های دولتی تا پایان اسفند ماه ۹۶ به صورت قطعی تسویه شده است؛ یعنی داروخانه‌های بخش سرپایی دولتی هیچ مطالبه‌ای از سازمان ندارند. مطالبات داروخانه‌های بخش خصوصی  نیز تا پایان بهمن ماه ۹۶ به طور کامل تسویه شده است که در صورت پرداخت اسفندماه مطالبات این بخش نیز به طور کامل تسویه می‌شود.

وی افزود: در حوزه بستری ۲۱ درصد از مطالبات سال ۹۶ دانشگاه‌ها و ۳۳ درصد از مطالبات دارویی بستری باقی مانده است.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، فرزین با بیان اینکه مطالبات پزشکان بخش خصوصی نیز تا آذر ماه سال ۹۶ به طور کامل پرداخت شده است، گفت: همچنین مطالبات آزمایشگاه‌ها تا دی ماه، تصویربرداری و درمانگاه‌ها تا آذر ماه و داروخانه‌های خصوصی و دولتی غیر دانشگاهی تا بهمن ماه به طور کامل تسویه شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران اظهار کرد: از کل مطالبات اداره کل استان تهران در سال ۹۶، حدود ۸۰ درصد پرداخت شده و ۲۰ درصد باقی مانده است که به محض تامین اعتبار پرداخت خواهد شد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7