دانشجویان

افزایش آمار خودکشی در میان دانشجویان پزشکی

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت از اجرای طرح‌هایی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی دانشجویان علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا محمدرضا فراهانی،با تاکید بر اینکه آمار خودکشی دانشجویان علوم پزشکی در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ افزایش داشته است،اظهار کرد:طبق آمار تهیه شده، افسردگی در میان دانشجویان افزایش پیدا کرده و خودکشی در اوج افسردگی روند افزایشی داشته است. البته آمارهایی که درمورد خودکشی دانشجویان وجود دارد مستند نیست و پژوهش قابل استنادی در این مورد انجام نشده است.

وی با بیان اینکه سه طرح برای کاهش آسیب‌های اجتماعی دانشجویان پیش بینی شده است،توضیح داد: اقدام اول طرح “همتایاران سلامت” است که بر اساس این طرح دانشجویانی از ساکنین خوابگاه‌ها گزینش شده و به ادارات مشاوره در بحث مشاوره سلامت روان دانشجویان کمک می کنند،اقدام بعدی طرح “کانون‌های سلامت رفتار” است که در این طرح دانشجویان تشویق به ایجاد این کانون‌ها می‌شوند تا برخی مشکلات به کمک خود دانشجو برطرف شود.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: طرح سوم “پایش سلامت روان” است،این طرح که همان پایش سلامت دانشجویان است هم اکنون نیز اجرا می شود اما از عمق مطلوب برخوردار نیست،تجدید نظرهایی در این طرح درحال انجام است که جزئیات آن در آینده اعلام می‌شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "افزایش آمار خودکشی در میان دانشجویان پزشکی"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
مهدی
Guest

به جای این طرح های مسخره بیان کاری کنن تا حاشیه های دانشجوهای پزشکی و مشغله های فکری که اونا رو وادار به همه کار به جز پرداختن به کار اصلیشون میکنه، کم بشه
از قانون های مسخره هر روزشون! از عدم وجود آموزش درست و حسابی و مشکلات فراوان ناشی از اون، از بیگاری کشیدن های …، از خوابگاهای شلوغ و بی کیفیت از هر نظر که هفت سال عمر ادم رو تلف میکنه …
بی خیال اصلن ادم حرف نزنه بهتره! از چی بگم!!!

wpDiscuz
Powered by Themes24x7