دیده بان سلامت

پس از اجرای برجام، تکنولوژی های دارویی وارد کشور می شود

معاون درمان وزارت بهداشت، انتقال دانش علمی و تکنولوژی برای ساخت دارو و تجهیزات پزشکی و همچنین سرمایه‌گذاری خارجی را دو برنامه وزارت بهداشت برای دوران پساتحریم عنوان کرد و گفت: هر دوی این فعالیت‌ها از طرف وزارت بهداشت در حال پیگیری است.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا، دکتر محمد آقاجانی درباره لغو تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران و تاثیر آن در حوزه سلامت کشور گفت: لغو تحریم‌های ظالمانه کشورهای توسعه یافته علیه کشور ما، در حوزه پزشکی هم نتایج بسیار خوبی خواهد داشت و همانطور که برقراری این تحریم‌ها آسیب جدی به حوزه سلامت وارد کرد، لغو آنها نیز می‌تواند کمک جدی به ما در این حوزه کند.

وی با بیان اینکه ما در زمان تحریم‌ها حتی برای تهیه داروهای اساسی با مشکل مواجه بودیم، گفت: این کشورها به ظاهر می‌گفتند که دارو در تحریم‌ها نیست، اما زمانی که سیستم بانکی کشور تحریم است، یعنی دارو و تجهیزات پزشکی نیز تحریم هستند.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: با لغو تحریم‌ها زمینه استقبال سرمایه‌گذاری خارجی، بانک‌ها و کمپانی‌های مختلف خارجی برای سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت در ایران ایجاد می‌شود.

آقاجانی با بیان اینکه با همکاری وزارت امور خارجه، وزارت اقتصاد و وزارت بهداشت جلسات متعددی با شرکت‌های خارجی و بانک‌ها در این زمینه برگزار شده است، گفت: امیدواریم این تلاش‌ها به نتیجه برسند و شاهد سرمایه‌گذاری خارجی برای توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت، تولیدات و انتقال دانش فنی به کشور باشیم، چراکه اینها از نکات مهمی است که وزارت بهداشت بعد از لغو تحریم‌ها روی آن اصرار دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت درباره برنامه مشخص وزارت بهداشت در دوران پسا تحریم گفت: عمده برنامه‌ها در دوره بعد از تحریم، متوجه انتقال دانش فنی و تکنولوژی برای ساخت دارو و تجهیزات پزشکی است که وزارت بهداشت آن را پیگیری می‌کند. همچنین از دیگر برنامه‌های ما در این دوران سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه سلامت است، بنابراین این دو محور اساسی فعالیت‌های وزارت بهداشت در دوره بعد از تحریم را شامل می‌شود و وزارت بهداشت پیگیر هر دوی این موضوعات است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7