دانش آموختگان

«خانم دکتر» جلو چشم مردم و مسئولان سوخت!

یک پزشک ایذه‌ای بر اثر نبود امکانات و نیروی آموزش دیده آتش‌نشان جلو چشم مردم در آتش سوخت.

به گزارش صداى پزشکان به نقل از خبرگزاری فارس از ایذه، دقایقی پیش بر اثر انفجار در طبقه پنجم یک واحد آپارتمانی در این شهر، یک پزشک جوان جان خود را از دست داد.

تمام شاهدان حاضر در محل وقوع این حادثه از عدم وجود امکانت و انجام اقدامات مناسب توسط مسئولان امدادرسان خبر داده‌اند.

یکی از این شاهدان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس با اشاره به اینکه در پی عدم مراجعه فوری ماموران آتش‌نشانی خودم داوطلبانه برای نجات این دکتر گرفتار در آتش اقدام کردم، اظهار کرد: در هنگام حاضر شدن این ماموران هم عملا کمک شایانی نتوانست صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه آتش‌نشانی در داشتن تمام امکانات امدادی دچار مشکل و نبود بود، افزود: این زن گرفتار حتی در زمان حاضر شدن ماموران آتش‌نشانی در محل نیز زنده بود و صدای فریادهای کمک‌خواهی وی به گوش همه می‌رسید.

این شهروند ایذه‌ای با اشاره به اینکه در صورت داشتن یک ماسک نیز می‌شد برای جلوگیری از خفگی اقدام کرد، گفت: متاسفانه مامور آتش‌نشانی در هنگام حضور در ساختمان نیز حاضر به ورود به آتش نشد و درخواست‌های من بی‌نتیجه ماند.

وی با بیان اینکه مامور آتش‌نشانی لباسش را به من داد و از من خواست تا برای ورود به آتش و نجات این زن گرفتار اقدام کنم، تصریح کرد: متاسفانه عدم داشتن حتی ابتدایی‌ترین مهارت‌ها توسط ماموران آتش‌نشانی باعث مرگ این پزشک شد و مامور حاضر بالا بودن سن خود را دلیلی برای ناتوانی ورود به آتش و نجات دانست.

این جوان ایذه‌ای اضافه کرد: نبود شیلنگ به ارتفاع ساختمان و کوتاه بودن پله اضطراری آتش‌نشانی تا حد طبقه دوم چیزی بود که تمام افراد حاضر در این محل به چشم خود دیدند و امیدوارم مسئولان مربوطه به‌جای توجیه، به عدم پیش‌بینی رخ‌ دادن این حادثه و نیازمند شدن به لوازم اضطراری پاسخ دهند.

وی با بیان اینکه عملا هیچ اقدامی برای خاموش کردن آتش صورت نگرفت و خود آتش خاموش شد، گفت: این پزشک در جلوی چشم همه جان خود را از دست داد و هیچ مسئول عملیاتی و امدادی حتی گوشه کوچکی از رسالت قسم خورده خود را انجام نداد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در پی رخ‌ دادن این حادثه‌ای که شاید صدها نفر شاهد آن بوده‌اند، مسئولان فوریت‌های ایذه با ابراز بی‌اطلاعی از وقوع این حادثه قصد عدم پاسخ‌گویی را داشته‌اند و در نهایت با پیگیری‌های انجام شده، حاضر به تایید خبر فوت این پزشک شدند.

این قبیل حوادث در حالی در این شهرستان روی می‌دهد که در ماه گذشته نیز آتش‌سوزی در طبقه همکف مجتمع تجاری علاالدین باعث سوختن یک مغازه شد و به دلیل کوتاه بودن شیلنگ آتش‌نشانی اهالی مجتمع با گچ و مصالح ساختمانی اقدام به خاموش کردن آتش کردند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

4 نظر برای مطلب "«خانم دکتر» جلو چشم مردم و مسئولان سوخت!"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
آرمین
Guest

از آمدن و رفتن ما سودی کو
وز تار امید عمر ما پودی کو

چندین سروپای نازنینان جهان
می سوزد و خاک می شود دودی کو

اینا سرمایه های این کشورن واقعا متاسفم …

محمد مهدی رضایی
Guest

هرکدام از ما چقدر تعهد داریم . اغلب در زندگی روزمره حوادث ریزی بعلت عدم تعهد وقبول مسولیت خود رخ میدهد . همینروش زندگی وکار در چنین موارد حادی بوضوح خود را نشان میدهد . اگر هر فرد مسولیت خود را کاملا در هر عملی بپذیرد نه در سطح مامور نه مسول انکار ووتوجیح صورت نمیگیرد . روش تربیتی اکثر ما چگونه است که مسول نیستیم . ایا این چیزی نیست که از کودکی باید در فرد نهادینه شود .

مینو
Guest

متاسفانه طی ماههای اخیر چندین پزشک فوت کردن ب دلیل حوادثی ک کاملا قابل پیشگیری بودن و انچنان ک باید و شاید رسانه ای نشد.ولی حالا اگه ی قصور کوچک پزشکی رخ میداد خبرش تا ثریا انتشار پیدا میکرد تو فوت این عزیزان نخبه مقصر چرا پیدا نمیشه این اقای سلامی ک گزارشگر خبر ۲۰:۳۰ هست کجاس؟ چرا تو خبراش حرفی ازین وقایع دردناک نمیزنه.واقعا مردم ما ارزش ادمهای باارزش رو ندارن امیدوارم همینها ک تو مرگ پزشکانمون مقصر بودن خودشون روزی محتاج همین تخصصهاو نیروی پزشک بشن تا بفهمن حفظ سلامتی پزشک مساوی با تامین سلامت جامعس

مهرداد
Guest

عجب همه از آنوزش پزشکان میگویند و اینکه با جان انسانها سر و کار دارد و حتی هفت سال آموزش برای تجویز استامینوفن کافی نیست!!ولی کسی نگران آموزش و شکایت از آتشنشانی نیست که نه آموزشی دیده اند و نه مهارت و انگیزه ای دارند چرا؟چون حسود ندارند!آتشنشانی که قربانی رو نجات نده حرمش قتل شبهه عمده

wpDiscuz
Powered by Themes24x7