دندانپزشکان

میزان تعهد در تخصص های دندانپزشکی بازنگری می شود

به گزارش صدای پزشکان به نقل از مهر، دکتر باقر لاریجانی با بیان این مطلب افزود: این کار در قالب سیاست های کلی معاونت آموزشی در برنامه ریزی سال های آتی برای برنامه ریزی جدید تعهدات خدمتی در کلیه گروه ها با توجه به شرایط جدید کشور است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: براساس بازنگری صورت گرفته که از روزهای آتی اجرایی خواهد شد میزان تعهدات گروه تخصصی دندانپزشکی به میزانی که در سال ۹۲ ملاک عمل بوده است محاسبه و اعمال خواهد شد.

وی گفت: تلاش شده است به نحوی عمل شود تا ضمن فراهم آوردن امکان بهره مندی هرچه بیشتر از تامین متخصص در امر آموزش و تربیت نیروی انسانی در دانشکده های دندانپزشکی، مدت انجام تعهد خدمت به حداقل میزان ممکن کاهش یابد.

لاریجانی اضافه کرد: همچنین دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر کاهش مدت انجام خدمت نظام وظیفه از مدت تعهدات نیز به همان صورتی که مورد نظر بوده است در نظر گرفته و اجرا خواهد شد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

5 نظر برای مطلب "میزان تعهد در تخصص های دندانپزشکی بازنگری می شود"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
برای طرح تخصص پزشکان چه موقع فکری میشود؟پیشنهاد:
Guest

برای تخصص های پزشکی کاری انجام نمیشود؟مخصوصا برای سهمیه آزاد قبول شده های متخصص پزشک طرح چه معنائی دارد؟به نظرم طرح سهمیه آزاد برداشته شود.بویژه با وجود طرح ۸-۱۲ ساله سهمیه های دیگر.بعلاوه خود ۱۲ سال برای سهمیه محروم هم بسیار زیاد است ۸ سال بهتر است.تا رقبتی در انتخاب سهمیه محروم به میزان بیشتر پیدا شود.۱۲ سال بسیار زیاد است
سهمیه آزاد ها هم با توجه به شرایط حضور سهمیه ها با تعهد های چندین ساله و نیز سختی قبولی در سهمیه آزاد طرحشون بهتره برداشته شه.

چرا برای طرح پزشکان بازنگری نمیشود؟
Guest

پزشکی خود دوره اینترنیش به عنوان نوعی طرحه با ۱۸۰ شب کشیک.آیا دندان پزشکان این حجم از درس و کشیک را دارند.بماند از سختی و کشیک دوران تخصص.۴ سال و حداقل ۳۰۰ شب کشیک و شب نخوابی.بعد هم این طرح تخصص.

نسرین
Guest

نمی دونم چرا بعضی از شما پزشکا فک می کنید فقط خودتون درس دارید. کاری به شخص شما ندارم ولی بعضی از دانشجوهای پزشکی اطراف ما نه بچه های دارو رو قبول دارند نه دندونپزشکی نه بچه های ارشد پیراپزشکی. انگار فقط خودشونن که کار دارند. چند برابر حجم کار و مشکلاتتون بیشتره؟ سه برابر؟ خب حداقل اندازه ی یک سوم به کار بقیه احترام بذارید. پرستار بیچاره حتی اگه دکتری هم بگیره بازم مجبوره فقط اوردرهای پزشکا رو اجرا کنه….

کاهش طرح پزشکان متخصص مهم تر از دندان پزشکان محترم
Guest
کاهش طرح پزشکان متخصص مهم تر از دندان پزشکان محترم

چرا طرح تخصص پزشکان در برخی رشته های خاص ذره ای تغییری نمیکند
چرا رشته ای مثل چشم جراحی اعصاب قلب اعصاب که این قدر نیازه طرح اش برداشته نمیشه؟یا کم نمیشه
اون تعدادی هم که دست خورد اصلا طرح جدی ای نداشتند.آخر مثلا پزشکی قانونی طرحش سنگین تره یا جراحی اعصاب یا چشم؟
اگر مثلا رادیولوژی کم هست خوب بیان طرح رادیولوژیست ها رو بردارند
بعد از این همه سال رشته هایی طرحشون کم شد که اصلا طرحشون سنگین نبوده است یا اصلا معلوم نیست؟
اگر قرار بر کاهش طرح است که پزشکان بسیار بسیار بر دندان پزشکان اولویت دارند

فرید
Guest

با این حساب چرا طرح سهمیه زنان حذف نمیشود؟خانم بنده با وجود داشتن نمره کافی برای قبولی بدون سهمیه صرفا بخاطر انتخاب سهمیه ۶ سال است که دور از اینجانب زندگی میکند.

wpDiscuz
Powered by Themes24x7