نظام سلامت

بیمارستان جنرال با ۳۲ تخت جایگزین بیمارستان سوختگی ۱۶۰ تخت خوابی می‌شود

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس، رحمت اله حافظی با اشاره به اینکه مسولان اوقاف تهران اصرار دارند که طبق نظر واقف بیمارستان وقف شده در محدوده خیابان ملک ساخته شود، اظهار داشت:‌ به همین دلیل نشست‌هایی برای بررسی جوانب فنی ساخت بیمارستان در طول یک هفته گذشته برگزار شد که در نهایت در جلسه امروز نتیجه این نشست‌ها، در جلسه‌ای با حضور مسئولان اوقاف تهران، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، طلایی، شهردار منطقه ۷ و ۶ نفر به عنوان نمایندگان ساکنان محل ارائه شد.

وی با بیان اینکه با توجه به حساسیت مساله، درنشستی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی وضعیت فنی بیمارستان بررسی شد،‌ گفت:‌ خروجی این نشست بر اساس استانداردهای وزارت بهداشت و تمهیدات پیش بینی شده، ساخت بیمارستان جنرال با گرایش سوختگی و ۳۲ تخت به جای بیمارستان تک تخصصی سوختگی با ۱۶۰ تخت است. البته برای ساخت این بیمارستان نیز باید آزادسازی‌هایی صورت گیرد.

رئیس کمیسیون سلامت،‌محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین تصریح کرد:‌ برای ساخت این بیمارستان باید واحدهای مسکونی در ضلع شرقی آزاد سازی شود. همچنین باید کوچه یاس در بخش جنوبی زمین مورد نظر برای ساخت بیمارستان از ۸ متر به ۱۶ متر افزایش یابد و در خیابان یوسفیان واقع در بخش غربی زمین نیز ۸ متر کنار گذر اختصاصی بیمارستان ایجاد شود.

حافظی با تاکید بر اینکه با اعمال این موارد ساخت بیمارستان ۳۲ تخت خوابی امکانپذیر است، اظهار کرد:‌ در نهایت قرار شده تا کمیته‌ای سه نفره با حضور اینجانب، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مدیرکل منابع فیزیکی وزارت بهداشت و نماینده  ساکنان محل  تشکیل شود. این کمیته، استانداردها و مجوزهای لازم از دفتر منابع فیزیکی وزارت بهداشت را پیگیری کند تا استانداردهای لازم در ساخت این بیمارستان مبنی عمل واقع شود.

وی با اشاره به ابراز نگرانی ساکنان نسبت به تهدید گودبرداری بیمارستان ۳۲ تختخوابی برای واحدهای ضلع شرقی،‌ تصریح کرد:‌ برای رفع این نگرانی نیز قرار شد، شهردار منطقه ۷ مسئولیت رعایت استانداردهای گودبرداری را برعهده بگیرد و یکی از ساکنان محله نیز به نمایندگانی از محل نسبت به نظارت بر اجرای این استانداردها پیگیری کند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین تصریح کرد: اداره اوقاف تهران نیز باید مقدمات آزادسازی ۸ متر از فضاهای جنوبی و غربی را فراهم سازد. البته قرار شده نشست امروز با اعضای حاضر هر دو ماه یکبار به منظور ارائه گزارشات از روند کار تشکیل شود.

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7