نظام سلامت

«سلامت الکترونیک» ماه آینده نهایی می‌شود

به گزارش صدای پزشکان، وزیر بهداشت در صفحه اینستاگرام خود، موضوع «سلامت الکترونیک» را مورد اشاره قرار داد و گفت: اگر همین یک گام برداشته شود، دولت نمره قبولی خواهد گرفت.

سید حسن هاشمی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: قریب به ۱۰ سال است که سناریوی «سلامت الکترونیک» در کشور ما کلید خورده؛ سناریویی که می‌گوید برای سامان واقعی و بی‌دغدغه‌ حوزه‌ سلامت، به یک زیرساخت الکترونیک هوشمند و قوی نیازمندیم؛ زیرساختی که تا پا نگیرد، اقدامات گوناگون این حوزه، چون دانه‌های تسبیح بدون نخی، رها هستند؛ دانه‌هایی که گاه گُم نیز می‌شوند.

پس از آغاز به کار دولت یازدهم، این موضوع را با جدّیت پیگیری کردیم و خبر خوش آن که در جلسه با وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایشان اعلام کردند ۹۰ درصد کار سامانه‌ سلامت الکترونیک کشور انجام شده و مابقی نیز طی یک ماه آینده نهایی خواهد شد.

اگر همین یک گام (که البته کاری بسیار عظیم، فنّی و دقیق است)، حاصل تلاش دولتی در حوزه‌ سلامت باشد، آن دولت نمره‌ قبولی در این عرصه را گرفته و من ضمن سپاسگزاری از همراهی، همفکری و همدلی مثال زدنی جناب دکتر واعظی، به داشتن همکارانی چنین پرتلاش افتخار می‌کنم که ضمن پیش بردن امور جاری و طرح تحول نظام سلامت، موضوع پرونده‌های الکترونیک را پس از سال‌ها رکود، به سرانجامی نیک رساندند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7