فرهنگی

برکناری دکتر محقق از معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران: آیا گره از فضای بسته دانشگاه تهران گشوده می شود؟

به گزارش صدای پزشکان ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران پس از آنکه چندین سال در برابر انتقادات فراوان دانشجویان نسبت به معاونت فرهنگی خود سیاست سکوت را بر هر واکنشی ترجیح داده بود، بالاخره حکم برکناری دکتر محقق از این پست را صادر کرد. دکتر محقق که پیش از دولت تدبیر و امید برای دوره ای طولانی بر بالاترین مقام فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران تکیه زده بود، توانست با تغییر دولت نیز جایگاه خود را حفظ کند. علیرغم آنکه انتظار می رفت با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید فضای فرهنگی دانشگاه تهران به سمت باز شدن حرکت کند، اما متاسفانه محافظه کاری ریاست این دانشگاه برای سه سال، این مهم را به تاخیر انداخت. حال باید صبر کرد و دید که آیا دکتر حلب چی، رئیس گروه پزشکی ورزشی دانشگاه و معاونت پژوهشی پژوهشکده علوم اعصاب، گامی به سوی بازشدن فضا برخواهد داشت یا آنکه همچنان روش دولت پیشین در سرد کردن فضای فرهنگی دانشگاه را پی خواهد گرفت؟

حکم زیر به نقل از وبسایت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران آورده شده است:

با سلام و احترام
دانشگاه علوم پزشکی تهران به‌عنوان نماد آموزش عالی در حیطه علوم پزشکی در کنار وظایف بزرگ خود در تولید دانش و ارائه خدمات سلامت به جامعه، مأموریت مهم تربیت نیروی انسانی متخصص را نیز بر عهده دارد که بخش قابل‌توجهی از آن در حوزه دانشجویی فرهنگی صورت می‌گیرد.
نظر به تعهد و توانایی‌های ارزنده شما، بدین‌وسیله جنابعالی را به‌عنوان معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه منصوب می‌نمایم. مقتضی است با تعامل سازنده با سایر معاونین و رؤسای دانشکده‌ها، بهره‌مندی از توان مدیران و کارشناسان این حوزه و جلب مشارکت اساتید محترم دانشگاه علاوه بر تدبیر امور جاری، نسبت به پیگیری برنامه‌های چهارساله دانشگاه در حوزه دانشجویی فرهنگی تا حصول نتیجه با توجه به نکات ذیل اهتمام ویژه مبذول فرمائید:
•    محوریت دانشجو در تمام فعالیت‌های آن حوزه
•    برقراری ارتباط مؤثر، مستمر و دوسویه با دانشجویان
•    توجه به نیازهای دانشجویی و پاسخ‌گویی شفاف، محترمانه و صادقانه در صورت عدم امکان برآورده شدن درخواست‌ها
•    بهره‌گیری از توان بالای دانشجویان مستعد در امور مختلف دانشگاه و فراهم کردن فضای آرام و پرنشاط برای فعالیت‌های دانشجویی
•    بازنگری فرآیندها و تسهیل حداکثری در امور جاری متناسب با امکانات
•    آموزش مستمر و مؤثر کارکنان و افرادی که در تماس مستقیم با دانشجویان هستند.
انتظار می‌رود حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه با درنظر گرفتن واقعیت‌های اجرایی و با تمام توان، در جهت اهداف تعیین شده به حرکت خود ادامه دهد. امیدوارم با استعانت از درگاه باری‌تعالی و عنایات حضرت ولی‌عصر علیه‌السلام در انجام امور محوله چنانچه مورد رضای اوست، موفق باشید.
دکتر علی جعفریان
رئیس دانشگاه

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7