اقتصاد سلامت

مروری بر بودجه پیشنهادی وزارت رفاه در سال آینده/ سهم ۱۰ هزار میلیارد تومانی بیمه سلامت

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا، دولت در لایحه پیشنهادی‌اش تکلیف ارائه خدمات در بیمه سلامت همگانی را نیز مشخص کرده است. به منظور رعایت عدالت در سلامت و پایداری منابع در سال ۱۳۹۶ ارائه بسته خدمات بیمه پایه تعریف شده برای کلیه اقشاری که بر اساس وسع به صورت رایگان تحت پوشش بیمه پایه سلامت قرار می‌گیرند حتی الامکان از طریق نظام ارجاع، پزشک خانواده و در مراکز دانشگاهی خواهد بود و و بودجه سازمان بیمه سلامت ۱۰ هزار میلیارد تومان مقرر شده است .

بهره گیری از سطح خدمات بالاتر اعم از خدمات ارائه شده در مراکز غیردولتی و بیشتر از بسته خدمات بیمه پایه تعریف شده فوق الذکر مستلزم مشارکت مالی بیمه شدگان در پرداخت حق سرانه بیمه خواهد بود. بسته خدمات بیمه پایه رایگان و میزان مشارکت افراد به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارتخانه‌های رفاه و بهداشت و تایید شورای عالی بیمه سلامت به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

وزارت بهداشت با همکاری سازمان‌های بیمه گر موظف است حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ این قانون راهنماهای بالینی برای حداقل ۵۰ مورد از پر هزینه‌ترین خدمات را تهیه و پس از تصویب شورای عالی بیمه سلامت به کلیه مراکز ارائه دهنده خدمات بهداشتی درمانی ابلاغ کند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7