دیده بان سلامت

تدوین آیین نامه اى علت تجمع پاتولوژیست ها

به گزارش صداى پزشکان نقل از ایرنا ،«فرید کرمی» نائب رئیس انجمن آسیب شناسى گفت: این آیین نامه را وزیر بهداشت، درمان و ‌آموزش پزشکی امضا کرده، اما هنوز ابلاغ نشده است، اما به نظر می رسد گروهی که دارای درجه دکتری در علوم پایه هستند، در تلاش برای ابلاغ این آیین نامه تا پیش از پایان دولت یازدهم هستند.
وی افزود: تدوین این آیین نامه سبب شد تا جمعی از پاتولوژیست ها با تجمع در مقابل ساختمان سازمان نظامی پزشکی در تهران خواستار بازنگری در مفاد آن شوند.
نایب رئیس انجمن آسیب شناسی ایران گفت: در ایران متخصص آزمایشگاهی باید دارای مدرک طب عمومی باشد. اما در این آیین نامه یک گام به عقب برداشته شد و کسانی که پزشک نیستند، می توانند مجوز مدیریت آزمایشگاهی بگیرند.
کرمی گفت: معترضین که روز پنجشنبه در حیاط سازمان نظام پزشکی گردهم آمده بودند، افراد با تخصص پاتولوژیست بودند. همچنین جمعی از افرادی که در حال اخذ تخصص در این رشته هستند و برخی مسئولان انجمن علمی آسیب شناسی در جمع معترضان حضور داشتند.
وی افزود: اسماعیل ایدنی رئیس شورای عالی نظام پزشکی و علیرضا زالی رئیس کل سازمان نظام پزشکی نیز در جمع معترضین حاضر شدند و از معترضین خواسته شد تا نماینده ای را برای پیگیری مطالبات معرفی کنند.
نایب رئیس انجمن آسیب شناسی ایران گفت: نمایندگان معترضین خواسته های خود را در جلسه ای در سازمان نظام پزشکی مطرح کردند و قول داده شد تا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در جریان موضوع قرار گیرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7