نظام سلامت

به گزارش صدای پزشکان، به نقل از کانال خبری رهنمون سلامت، قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، طی ابلاغیه‌ای خطاب به روسا و سرپرستان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور، آنها را ملزم کرد جهت تامین داروهای موردنیاز مراکز درمانی تحت پوشش خود، صرفا از داروهای ژنریک تولید داخل خریداری کنند.

 در متن این ابلاغیه که روز یکشنبه هفته جاری صادر شده، آمده است:

 «با توجه به ضرورت مدیریت هزینه‌های دارویی در مراکز درمانی وابسته، همچنین در راستای اجرای سیاست‌های کلی نظام سلامت و اسناد بالادستی لازم است از تاریخ ۱۳۹۷/۴/۱ اقدامات زیر در زمینه خرید داروهای موردنیاز مراکز درمانی تحت پوشش آن دانشگاه صورت پذیرد:

۱- به منظور حداکثر بهره‌برداری از منابع محدود نظام سلامت لازم است با استفاده از شیوه‌های خرید راهبردی دارو بیشترین بهره‌برداری از بودجه‌های خرید دارویی بعمل آید.
۲- در مورد داروهایی که نمونه ژنریک آن در بازار دارویی کشور وجود دارد باید صرفا داروی ژنریک خریداری شود.
۳- خرید داروهای برند ژنریک تولید داخل صرفا در صورتی مجاز است که قیمت آن توسط شرکت‌های عرضه‌کننده در حد قیمت داروی ژنریک موجود در بازار کاهش یابد.

لازم است معاونین غذا و دارو، درمان و توسعه و مدیریت منابع آن دانشگاه/دانشکده را موظف کنند بر اجرای صحیح این دستورالعمل نظارت و حسن اجرای آن را به جنابعالی گزارش دهند. همچنین پرداخت هزینه‌های خرید داروهایی که خارج از این دستورالعمل خریداری می‌شوند، مجاز نیست».

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7