آموزشی

۱۳ درصد متقاضیان شرکت در کنکور تجربی فارغ‌التحصیل یا دانشجو هستند

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص کنکور ۹۷ گفت: کنکور امسال در ۳۷۵ شهرستان، ۴۷۹ حوزه امتحانی و ۲۲ کشور خارجی برگزار می‌شود و خوشبختانه تاکنون مشکل خاصی در برگزاری این آزمون گزارش نشده است.

وی در ادامه تصریح کرد: در آزمون سراسری سال ۹۷ یک میلیون و ۱۱ هزار داوطلب شرکت کردند که از این تعداد ۵۹ درصد آن‌ها زنان و ۴۱ درصد نیز آقایان هستند. بیشترین شرکت‌کنندگان این آزمون در گروه آزمایشی علوم تجربی با ۶۴۲ هزار شرکت‌کننده قرار دارند و گروه آزمایشی علوم انسانی با ۲۰۵ هزار، گروه آزمایشی علوم ریاضی با ۱۴۴ هزار، گروه آزمایشی زبان ۱۴۵ هزار و در نهایت گروه آزمایشی هنر نیز با ۱۰۸ هزار شرکت‌کننده در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تأکید بر اینکه آزمون سراسری امسال تفاوت چندانی با سال گذشته ندارد، خاطرنشان کرد: در آزمون امسال فقط افزایش ظرفیت در گروه آزمایشی علوم تجربی را می‌بینیم که تعداد متقاضی این گروه آزمایشی در مقایسه با گروه‌های آزمایشی دیگر بسیار بالا بوده است که دلایل این موضوع می‌تواند به بحث هدایت تحصیلی آن‌ها در آموزش و پرورش برگردد و دلیل دیگر نیز می‌تواند به امر قوانین و ضوابطی برگردد که ما طی دو سال گذشته شاهد آن بوده‌ایم.

۱۳ درصد متقاضیان علوم تجربی فارغ‌التحصیل یا دانشجو هستند

به گفته دکتر خدایی در سال جاری ۱۳ درصد داوطلبان علوم تجربی دانشجو یا فارغ‌التحصیل بوده‌اند که این موضوع می‌تواند به دلایلی نظیر اشتغال و همچنین تصمیماتی باشد که در حوزه کنکور سراسری اتخاذ شده، زیرا در سال گذشته وزارت علوم و بهداشت مصوباتی داشتند که براساس آن تحصیل رایگان در یک مقطع مجاز می‌شد که البته با رأی عمومی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری این رأی حذف و محدودیت‌های آن نیز لغو شد. به همین دلیل ما امسال در گروه آزمایشی علوم تجربی با افزایش تقاضا مواجه شدیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7