اقتصاد سلامت نظام سلامت

دولت به تنهایی از عهده هزینه‌های درمان بر نمی‌آید

دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور با بیان اینکه درمان مقوله ای هزینه بر است گفت :دولت به تنهایی از عهده هزینه های درمان بر نمی آید،لازم است مشارکت خیرین در این عرصه تداوم داشته باشد.

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر حسینعلی شهریاری پنجشنبه در حاشیه شانزدهیمن اجلاس مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس اظهار داشت : خیرین سلامت حدود ۶ هزار میلیارد تومان در کشور سرمایه گذاری کرده‌اند که یک هزار میلیارد از این مبلغ در سال ۹۶ بوده است اما همچنان نیازهای گسترده ای در این حوزه وجود دارد. 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کار خیر در همه زمینه ها مهم است، بیان کرد: مهمترین کار خیر در زمینه سلامت و درمان و پیشگیری است و تا می‌توانیم باید تلاش کنیم خیران را در زمینه سلامت و درمان و پیشگیری جذب کنیم. 

وی اضافه کرد: کار خیر در امور بهداشت و درمان خاص مردم ما و جامعه ما نیست ، در کشورهای غربی و اروپایی هم خیریه های درمانی فعال است اما آموزه های دینی و حس نوع دوستی در جامعه ما ایجاب می کند که بیشتر در این حوزه کار شود. 

شهریاری ادامه داد: خیرین در این رابطه باید به سمت تامین هزینه های فرهنگ سازی و آموزش نیز گرایش یابند ، ۵۰ درصد از بیماری های جامعه بیماری های ناشی از چاقی است، در این زمینه باید با مشارکت خیرین فرهنگ سازی شود تا دیابت ، فشار خون ، سرطان و انواع دیگر بیماری ها کنترل شود تا نیاز به احداث بیمارستان و درمانگاه بیشتر نباشد. 

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشورگفت: با عنایت به مشکلات تامین منابع مورد نیاز و کمبودهای حوزه سلامت، بهترین راه غلبه بر این معضلات استفاده از منابع و ظرفیت‌های غیر دولتی به ویژه خیرین در عرصه سلامت است. 

وی با بیان اینکه همه برای کمک به حوزه بهداشت و درمان رفع محرومیت‌ها در مناطق کم برخوردار وظیفه داریم، گفت: راهکارهای تاثیر سرمایه گذاری در حوزه سلامت وافزایش بهره وری را به گونه ای طراحی و اجرا کنیم تا مشوق حضور حداکثری بخش خصوصی و خیرین در این حوزه و خدمت رسانی بهتر به بیماران باشیم. 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7