نظام سلامت

آمریکا تحریم صادرات اقلام پزشکی را به ایران لغو کرد

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا، به نقل از خبرگزاری ‘اسپوتنیک’ نوشت: وزارت خزانه داری آمریکا با صدور بیانیه ای با تخفیف تحریم های ایران، اجازه صادرات یا صادرات مجدد فهرست بلندی از اقلام پزشکی را به ایران مجاز اعلام کرد.

این خبرگزاری روسی افزود: وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه دیروز دوشنبه خود اعلام کرد ‘اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری (OFAC) در حال به روز کردن فهرستی از اقلام پزشکی است که بر اساس مجوز عمومی مربوط به مقررات تبادلات و تحریم های ایران (ITSR)، می توان به این کشور صادر کرد.’

این اقدام در واقع تصحیح ‘مقررات تبادلات و تحریم های ایران’ است که اولین بار در ۲۲ اکتبر سال ۲۰۱۲ در باره صادرات اقلام پزشکی به ایران تدوین شد.

توافق جامع بر سر مذاکرات هسته ای ایران (برجام) در ۲۳ تیر ۱۳۹۴ در وین اتریش بین ایران، اتحادیه اروپا و گروه ۱+۵ (شامل چین، فرانسه، روسیه، پادشاهی متحد بریتانیا، ایالات متحده و آلمان) منعقد شد.

طبق این توافق قرار است در ازای انجام اقداماتی در برنامه هسته ای ایران، تحریم های شورای امنیت سازمان ملل و تحریم های یک جانبه آمریکا و اتحادیه اروپا علیه این کشور برداشته شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7