آموزشی پزشکان عمومی

توضیح امامی رضوی درباره تاثیر مثبت معدل و آزمون پیش کارورزی

به گزارش صدای پزشکان دکتر سیدحسن امامی رضوی در گفتگو با مهر درباره نگرانی داوطلبان آزمون دستیاری سال ۹۵ درباره تاثیر معدل گفت: داوطلبان نگرانی نداشته باشند چرا که معدل دوره پزشکی عمومی بدون احتساب معدل دوره پیش کارورزی (کارورزی؟) است و به صورت تاثیر مثبت در نمره افراد تاثیر دارد.

وی افزود: تاثیر مثبت به این معنی است که دو نفر نمره ۱۵۰ گرفته اند و یکی از آنها نمره معدل دوره پزشکی عمومی و پیش کارورزی اش بالاتر و دیگری پایین تر است، حال در این مرحله آن فردی که معدل بالاتری دارد تاثیر مثبت معدل خود را دریافت می کند.

امامی رضوی درباره نگرانی داوطلبان از متفاوت بودن آموزش در دانشگاه ها و در نتیجه تفاوت در معدل ها، گفت: معدل های دوره پزشکی عمومی چون دانشگاهی است بر اساس فرمول های ریاضی، نسبت به دانشگاه ها تراز می شوند. بنابراین نگرانی از تفاوت این معدل ها وجود ندارد.

وی افزود: همچنین درباره آزمون پیش کارورزی نیز چون به صورت کشوری برگزار می شود، این آزمون به صورت سال به سال تراز می شود. ممکن است یک سال سخت تر یا یک سال آسان تر بوده باشد بر همین اساس این معدل ها هم بر اساس سال تراز می شوند.

قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: در واقع رتبه فرد یکبار با احتساب نمره پیش کارورزی و یکبار با احتساب معدل پزشکی عمومی محاسبه می شود، به این ترتیب رتبه فرد مشخص می شود.

وی تاکید کرد: تراز کردن نمرات به صورت یکسان انجام نمی شود اما در نهایت به نحوی عمل می شود که داوطلب نگرانی نداشته باشد.

امامی رضوی گفت: داوطلبان می توانند آخرین اطلاعیه دبیرخانه شورای آموزش پزشکی تخصصی که در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی برای اعلام تاثیر مثبت را مطالعه کنند.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه اکنون مرحله ویرایش اطلاعات داوطلبان است، پس از پایان مرحله ویرایش، زمان انتخاب رشته اعلام می شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

5 نظر برای مطلب "توضیح امامی رضوی درباره تاثیر مثبت معدل و آزمون پیش کارورزی"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
ملیحه
Guest

خوب موضوع اینه که نمره دادن تو خیلی از جاههایی که من دیدم ناعادلانه هست و بعضی مواقع ازروی شایستگی فرد نیست و نکته دوم اینکه ما ازقبل نمیدونستیم نمره پره و معدل قراره تاثیر داده بشه…پس خیلی ناعادلانه هست.. کاش دوستان در وزارت خونه یاد بگیرن که مثلا بگن این قانون از ۵سال اینده یا ده سال اینده اجرایی میشه و اینطوری هرفردی تکلیف خودش رو میدونه…نه اینکه شب بخوابن و فردا صبح که بیدار شدند یه قانون جدید بگذارند

معدل سابقه است نه آزمونی بدون نمره منفی
Guest

پیش کارورزی که ناعادلانه تر است.آخه آزمونی که یدون نمره منفی است و اصلا همشو میتونی شانسی بزنی چه معیار سواد فرد است که به عنوان سابقه محسوب شود.حالا معدل کمی قابل استناده حتی اگر کمی خطا داشته باشه.

مصطفی
Guest

اون یه دروغگو هستش. فقط میخوان با این حرفا، دست بردن تو نتایجو راحتتر کنن.

کاوه
Guest

دکتر امامی رضوی من به روح بزرگ شما صلوات می فرستم با این برداشتتون از قانونی که خودتان قصد اجرا دارید.
واقعا این صحبت رو می کنید یا یه شوخی است؟
۱۵ درصد تاثیر کجا و دو تا ۱۵۰ کجا؟؟؟
عرض می کنم مراقب خود در سایر عرصه های زندگی باشید…

WBC
Guest

خیلی جالبه وقتی بخث طرح استریتا بود سریع دکتر هاشمی دستور دادند ضریب کا رو براشون بردارن و معاف باشن اونوقت تو این موضوع که این قدر مخاطب داره یکی مید میگه خیالتون راخت هیچ اثری نداره!!! واقعن یکی از خوبی های کشور ما همینه که قشر متوسط ذوب بشه تو همه چیزا و با گذاشتن کلی قانون و تبصره امید برای رسیدن به آرزوها رو از آدم بگیرن

wpDiscuz
Powered by Themes24x7